• Funpack bez kabli
   
    http://sniecinski.pl/blog/?p=1080
 • Bizhub C224e – Deleted Due To Error
   
    http://sniecinski.pl/blog/?p=1074
 • 1% dla Azorka (TOZ) w Obornikach
   
    http://sniecinski.pl/blog/?p=1059
 • Kopalnia Soli i Kaplica Rodziny Koerner
   
    http://sniecinski.pl/blog/?p=1054

Funpack bez kabli

Ostatnio parę osób pytało mnie jak rozwiązać taki problem: kupili w Orange Funpacka i nie pomyśleli, albo nie wiedzieli, że dekoder i router trzeba ze sobą połączyć a urządzenia są w osobnych pokojach. Orange nie wpadł na genialny pomysł aby udostępnić klientom dekoder z modułem Wifi, tak więc pozostaje kabel. Jest jednak proste rozwiązanie, które pozwoli uniknąć prowadzenia kabla przez całe mieszkanie. Wystarczy access point z funkcją klienta, które postawimy obok dekodera i połączymy oba urządzenia kablem. Prosty AP można kupić za ok. 80 zł, np. TP-Link TL-WA701ND, ten model konfigurowałem u znajomego i się sprawdził. Oczywiście podstawowy warunek, że rozwiązanie zadziała, to taki, że w pokoju, gdzie jest dekoder mamy zasięg Wifi, jeżeli zasięgu nie ma trzeba by kupić kolejne urządzenie, żeby wzmocnić sygnał. Wspomniany znajomy mieszka w domu jednorodzinnym, na piętrze ma router a telewizor i dekoder na parterze, przy telewizorze zasięg Wifi na laptopie był słaby (1-2 kreski), ale bez problemu udało się zestawić połączenie. Poniżej przedstawię konfigurację access pointa na potrzeby Funpacka, na przykładzie TP-Linka WL-901N, we wspomnianym wyżej modelu TL-WA701ND, konfiguracja przebiega bardzo podobnie. Czytaj więcejBizhub C224e – Deleted Due To Error

Krótki wpis o błędzie „Deleted Due To Error”, który pojawia się na urządzeniu Konica Minolta C224e i odrzuca zadanie druku. Dostaliśmy nowe urządzenie, zainstalowałem sterownik na paru komputerach i na jednym działa bez problemów, a na innym komputer wysyła zadanie do drukarki, a ta nie drukuje, w historii zadania widać wspomniany komunikat. Nie miało znaczenia czy to Windows XP czy 7, na drukarce nie była włączona autoryzacja użytkownika. Przez półgodziny kombinowałem co z tym fantem zrobić, aż w końcu wykombinowałem, problemem okazała się nazwa użytkownika komputera, większość użytkowników miała nazwę „Admin”, po zmianie jej choćby na „Admin1”, bizhub drukuje. Problem pewnie leży po stronie sterownika, miałem wówczas najnowszy dostępny na stronie KM –  03/04/2013, v 3.1.1.0.1% dla Azorka (TOZ) w Obornikach

Rozpoczął się sezon na rozliczanie z Urzędem Skarbowym, przy tej okazji każdy podatnik może przekazać 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP. Zachęcam do wypełniania tej rubryki, nic to nas nie kosztuje a pomagamy tym organizacjom i ich podopiecznym. Osobiście polecam Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Oborniki Wlkp., które opiekuje się schroniskiem dla zwierząt „Azorek” w Obornikach. Schronisko to wraz z wolontariuszami bardzo prężnie działa, dzięki nim wiele psów znajduje nowe domy i na pewno każda złotówka z „jednego procenta” zostanie spożytkowana we właściwy sposób. Więcej informacji znajdziecie pod tymi adresami:

KRS: 0000154454 CEL: „Oddział Oborniki Wlkp. – Schronisko Azorek”

https://www.facebook.com/AzorekSzukaCzlowieka
http://azorek.obornikionline.pl/

 

Kategoria: Różne
Łukasz Śnieciński
Nowa odsłona

Jak zapewne zauważyliście odświeżyłem nieco stronę nowym motywem, uznałem, że przyda się nieco świeżości 😉 a to nie jedyne nowości, uaktualniłem także galerię „Z podróży” o nowe, a raczej zaległe zdjęcia. Szczególnie polecam Ekspedycję Bydgoszcz, jest to foto relacja z zeszłorocznej wyprawy eksploracyjnej w okolicach Bydgoszczy i Torunia, w ciągu trzech dni przejechaliśmy blisko 600km i zwiedziliśmy kilka ciekawych obiektów, sami zobaczcie jakie 🙂 Poniżej znajdziecie też kilka nowszych zdjęć, jak na przykład z wypadu nad Morze, oczywiście z motywem fortecznym.

Morskie Klimaty & Twierdza

2013-09-07
Dni Twierdzy Poznań

2013-08-24
Nowe ZOO 2013

2013-07-13
Bitwa o Poznań. Rekonstrukcja Festung Posen

2013-02-23
Schron Prezydencki

2012-12-13
Ekspedycja Bydgoszcz

Trzy dniowa wyprawa w poszukiwaniu ruin w okolicach Bydgoszczy. Przejechanych blisko 575 kilometrów i oto co udało się zobaczyć.
2012-11-04
Opuszczona baza wojskowa w Nieczajna

2012-10-28
Mglisty Dwór w Łopuchowie oraz Dworzec w Skokach

2012-10-21
Baza rakietowa w Czołowie & Arboretum w Kórniku

2012-10-06
Fort Va

2012-07-21


Sudety

Góry, Bałtyk i Mazury, trzy najbardziej popularne kierunki wakacyjne w naszym kraju. Ja w tym roku wybrałem góry, a dokładniej Sudety, poniżej prezentuję zdjęcia z moich wypraw. Karpacz, wycieczka na Śnieżkę, Szklarska Poręba z wodospadami Szklarki i Kamieńczyk, zamek Chojnik, czeskie Skalne Miasto w Teplicach, a dodatkowo Praga to tylko niektóre punkty moich wakacyjnych wojaży. Zachęcam do obejrzenia zdjęć, a przede wszystkim do wybrania się w te tereny.

Praga

2012-07-10
Sudety - Polska i Czechy

Karpacz, Szklarska Poręba, Miłków, Chojnik, Kowary, Teplice, Broumov
2012-07-07
   

Zdjęcia z innych moich wypraw znajdziesz w galerii „Z podróży”